Autor:
Miro03
Přidáno:
04/07/2009 v 14:33:38
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9604x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 812x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára amazonská bicolor
Latinský název: Pterophyllum scallare


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Povodí Amazonky, Brazílie
Maximální velikost: 12 - 15 cm (délku), 18 - 24 cm (výška)
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: Všežravec, vločkové, granule, mražené krmiva, živé
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 14 °dGH
Agresivita: agresívní vůči svému druhu, hlavně v období tření
Charakteristika: Základní zbarvení těla je stříbrné, jen zadní (ocasní část) ja zbarvená do černa nebo hněda. Podle těchto znaků je tato skalára pojmenována bicolor. Akvárium volíme tak jako u všech amazonských skalár.
Pohlavní dimorfismus: Nejlépe jde rozpoznat samce od samice v období tření. Samice má pohlavní papilu hrubší (rourkovitého tvaru), samec ji má tenčí (špičatou).
Rozmnožování: Potěr se z jiker líhne za 30 až 50 hodin v závislosti na teplotě vody. Potěr se rozplave 5 až 6 den. U skalár je známé, že jsou to hodně plodné ryby, kladou 800 - 1000 kusů jiker. Mohou se vytírat až jednou týdně. Některé páry se vzorně starají o potěr i jikry. Ve vetšině případů je však třeba jikry po výtěru odebrat, umístit do menší nádrže a zavést pod ně jemné vzduchování.

V inzerátech: Skalara


Autor fotografie: Miro03Skalára amazonská bicolor


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - skalára amazonská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská koi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára koi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská bicolor     Editovat článek     Přidat fotku


Odchovat skalára je trochu starostí a jinak půjde vše bez ztrát ,pokud se budete držet základní podmínky odchovu. Články ohledně výtěru je už napsáno tolik ,že mi připadá zbytečné se opakovat.-ale přesto-. Vybrat chovný pár je věc základní ,pokud zjistíme že nějaký pár začne být ve společném akva agresívnější vůči okolí tak tento pár vylovíme do jiného akva vložíme jim tak pruh zeleného podložkového bakelitového papíru a čekáme až začne par nekterý z vložených listů čistit. Někdy to může trvat až měsíc než se k tomu rozhodnou. Po vytření samičky na list a omlíčněním samečkem list vyjmeme do menší elementky. Do vody přidáme rozumné množství acriflavinu že voda vypadá jak slabý čaj dáme ohřívání 27-30 stupňů dáme vzduchovací kamínek který nastavíme na jemné vzduchování pustíme slabší molitanový filtr a po dvou až třech dnech jikry z listů spadnou. Po dalších pěti dnech se nám potěr začne rozplavávat ,v této době začínáme krmit žábronožkou solnou s přidávání bejby lon. asi po deseti až patnácti dnech můžeme začít krmit prachovou potravou nebo rozmělněnou vločkovou z přidávnim jemného živého krmiva odloveným na nezarybněném rybníku. Skalára krmená živou potravou daleko rychleji roste než jednotným krmivem. Taktéž skalára nemá ráda jednotné krmivo ,proto je občas záhodno namlít hověí nebo krůtí srdce a tím přispět rybičkám na jídelníčku. To je asi vše co bych chtěl přispět z troškou do mlýna. S pozdravem M.BakanSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby