Autor:
Carex
Přidáno:
05/03/2008 v 16:36:24
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
23/04/2009 v 21:22:46

Zobrazeno: 8306x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 848x
1 2 3 4 5

Český název: Šípatkovec srdcolistý
Latinský název: Echinodorus cordifolius


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Jižní státy USA, Mexiko, severní část Jižní Ameriky
Čeleď:Alismataceae (Žabníkovité)
Výška: 40 - 60 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Osvětlení: Středně náročná rostlina
Doporučené PH: 6.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Charakteristika: Patří k nejdéle známým z rodu Echinodorus. Rostlina má oddenek s kořeny, na kterých se tvoří hlízky sloužící jako zásobní orgány. Listy jsou světle zelené, s dlouhým řapíkem a vejčitě srdčitou čepelí. Květy jsou bílé,velké 2,5 cm , samosprašné. V akváriu udržujeme v submerzní formě, ale v přírodě vytváří emerzní listy. Snáší běžné teploty i krátkodobý pokles teploty bez ujmy. Tato rostlina vydrží i několik let pod umělým i přirozeným osvětlením.
Rozmnožování: Vegetativně oddělováním mladých rostlin, které se tvoří na květních stoncích. Lze množit i semeny, ale u submerzních forem se květní stonky vytvářejí jen vzácně.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua4you.deŠípatkovec srdcolistý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec širolistý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec starokvětý širokolistý   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec Bleherové L Další rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec Apart     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby