Autor:
Yirka
Přidáno:
03/01/2009 v 07:52:58
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5277x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 766x
1 2 3 4 5

Český název: Šípatkovec gabrielův
Latinský název: Echinodorus cv. Gabriel


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Kultivar
Čeleď:Alismataceae (Žabníkovité)
Výška: 25 cm
Vhodná teplota: 10 - 28 °C
Osvětlení: 0,6 W/l
Doporučené PH: 6,2 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Charakteristika: Jeden z mnoha vypěstěných kultivarů šípatkovců. Tento je vypěstován z rodiny Urugayensis. Je zajímavý tím, že neroste tolik do výšky a hustým olistěním. Známnější je v zahraničí než v našich pěstírnách. Patří mezi náročnější rostliny.
Rozmnožování: Nebylo popsáno, zřejmě jako u jiných tohoto rodu postranními výhonky nebo dceřinnými výhonky z adventních pupenů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://web.telecom.cz/atzhoranek/Šípatkovec gabrielův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec fluitans Č Další rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec Horemanův   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec cv. Beauty red L Další rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec malý medvěd     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby