Autor:
Speedtt
Přidáno:
14/05/2008 v 21:08:16
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
26/12/2008 v 21:00:29

Zobrazeno: 4693x Hodnocení: 4 Hodnoceno: 2x
1 2 3 4 5

Český název: Šípatkovec cv. Beauty red
Latinský název: Echinodorus cv. Beauty red


Typ: akvarijní rostlina
Původ: vyšlechtěno
Čeleď:Alismataceae (Žabníkovité)
Výška: 50 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Osvětlení: 0,8 - 1,2 W/l
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12 °dGH
Charakteristika: Byla vyšlechtěna jako první červený hybrid šípatkovců. Vhodné je přihnojovat CO2. Vybarvení rostliny závisí na prostředí akvária, nejvíce na intenzitě osvetlení.Nenáročný echinodorus, spokojí se i s tvrdší vodou většiny našich vodovodů.
Rozmnožování: Je těžké, nejvhodnější je v prostředí skleníků, kde pak rostlina vyrůstá z vody do výše až 1 m,a kvete od ledna do poloviny dubna.


Autor fotografie: VaclavŠípatkovec cv. Beauty red

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec červenolistý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Šípatkovec cv. Rosamunde   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec aureus L Další rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec gabrielův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby