Autor:
Robertx
Přidáno:
09/03/2008 v 16:59:39
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
02/01/2009 v 16:27:19

Zobrazeno: 8731x Hodnocení: 2.63 Hodnoceno: 1019x
1 2 3 4 5

Český název: Šikmostojka černopruhá
Latinský název: Nannobrycon eques


Čeleď:Trnobřichovití - Lebiasinidae (Štíhlotělovití)
Původ: Jižná Amerika - střední tok Amazonky
Maximální velikost: do 5 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Agresivita: společenská
Charakteristika: Šikmostojka černopruhá je drobná rybka, která upřednostňuje zarostlou nádrž. Zdržuje se těsně pod hladinou a příjmá suchou i živou potravu. Je hejnová a velice snášenlivá. Je zajímavá velice netradičním držením těla, v úhlu 45-60 stupňů .Tuto polohu udržuje i při plavání. Vodorovně se staví jen při tření a někdy pri lovu potravy. Zajímavostí tohto druhu je rozdílné denní a noční zbarvení. V noci je černý podélný bočný pruh nahrazen dvěma širokými příčnými pruhy. Jeden se táhne napříč tělem mezi prsními ploutvemi a hřbetní ploutví. Druhý v místě řitní ploutve.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají červenou skvrnku v řitní ploutvi. Ta je patrná v době námluv. Samičky mají zaoblenější bříško.
Rozmnožování: Samička lepí jikry na širokolisté rostliny. Rodiče po tření odlovte, jinak budou jikry požírat. Rozplavaný potěr ihned zaujímá svou typickou šikmou polohu.

V inzerátech: Koupím tetry, Akvarijní mechy, Akvarijní mechy, Akvarijní mechy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.u2u.idv.twŠikmostojka černopruhá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Síh stechlinský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Silver molly   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Patetra jednopáskovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka příčnopruhá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby