Autor:
Vašek
Přidáno:
24/02/2009 v 16:25:17
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
16/03/2012 v 12:56:45

Zobrazeno: 5054x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 765x
1 2 3 4 5

Český název: Sekavka skvrnoocasá
Latinský název: Yasuhikotakia caudipunctata


Čeleď:Cobitidae (Sekavcovití)
Původ: Asie
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: mírně teritoriální
Charakteristika: Potřebuje úkryty a rostliny. Chová se v hejnu, jinak je plachá.Má tělo poměrně světlé s tmavším pruhem na hřbetě a tmavší skvrnkou těsně před ocasní ploutví. Samotná ocasní ploutev je průsvitná s výraznými drobnými černými tečkami. Akvárium by mělo skýtat dostatek úkrytů v podobě jeskyněk, kořenů a stinných míst pod listy rostlin.Obývá dno nádrže.Je to klidná hejnová rybka, kterou můžete chovat ve společenské nádrži s nepříliš malými rybami. Nádrž by mela být hustá osázená rostlinami v květináčkách. Z kamenů, kokosových skořápek a kořenů naděláme spoustu úkrytů. Tato rybka vydává zvláštní mlaskavé zvuky. Je citlivá na starou vodu (vyšší obsah dusíkatých látek), proto se doporučuje jednou týdně vyměnit asi 20 až 25% objemu vody v nádrži.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozeznatelné.
Rozmnožování: V akváriu nebyl úspěšný odchov dosud zaznamenán.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.loaches.comSekavka skvrnoocasá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sekavka skvělá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sekavka zdobená (Mřenka pákistánská)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata mečíková L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Yasuhikotakia eos     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby