Autor:
Viki
Přidáno:
01/03/2008 v 18:21:56
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 08:55:42

Zobrazeno: 11897x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 801x
1 2 3 4 5

Český název: Sekavec thajský
Latinský název: Acanthophthalmus kuhlii myersi, Pangio myersi


Čeleď:Cobitidae (Sekavcovití)
Původ: Thajsko
Maximální velikost: 8-10cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,4 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 6-15°dGH
Agresivita: Mírná rybky
Charakteristika: Je prakticky stejný jako sekavec příčnopásý, liší se pouze zbarvením, které je na podkladu žluté a překryté šitokými hnědými pruhy. Toto zbarvení ho činí skoro neviditelným na dně. Jeho aktivita přes den je nízká, ožívá s přicházejícím šerem. Jedná se o hejnovou dlouhověkou rybky, jejíž chov se doporučuje v minimálně 100 litrové nádrži.
Pohlavní dimorfismus: sameček je menší než samička, zato více zbarvenější.Jeho barvy těla jsou takové černo červené okolo jeho těla jsou červené proužky.A u tlamky má tři páry vousků.
Rozmnožování: Vytírají se jen ve velké nádrži.Jikry padají volně ke dnu.Po vytření chovné ryby odlovíme. Rozplavaný potěr krmíme velmi jemnou živou potravou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.netSekavec thajský

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sekavec rumunský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sekavec úhořovitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sekavec johorský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sekavec západojávský     Editovat článek     Přidat fotku


Pokud chcete aby se vám ukázali i přes den, ohřejte jim vodu na 26°. Mě začali vylézat, když jsem jim zvednula teplotu. Asi to je nějaký reflex spojený s množením Lítá po akvárku jak zběsilý mezi Vrubozubci, naštěstí si jich nevšímají. Na noc jim, ale topení vypínám.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby