Autor:
Carex
Přidáno:
07/03/2008 v 16:10:08
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 13:39:04

Zobrazeno: 13392x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 937x
1 2 3 4 5

Český název: Sedoulek japonský
Latinský název: Ophiopogon japonicus (Kyoto Dwarf)


Typ: pokojová rostlina (prodávaná jako akvarijní)
Původ: Japonsko
Čeleď:Liliaceae (Liliovité)
Výška: 5-10cm
Šířka: 10 cm
Vhodná teplota: 14 - 26°C
Osvětlení: 0,5 W na litr
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Charakteristika: Tato pomalu rostoucí rostlina je vhodná hlavně do paludárií a terarií. Pod vodou určitý čas přežívá, ale později hyne. V zemi původu se často používá jako dekorace do baněk se zlatými rybkami. Při použití více rostlin v malé nádrži však může být porušena biologická rovnováha. Výhodou je, že není požírána býložravými rybkami. Jedná se o středně náročnou rostlinu.V akváriu však bude nějaký čas stagnovat a posléze uhyne. Její nákup do akvária jsou vyhozené peníze, protože do akvária je vyloženě nevhodná. Hodí se snad jen do krátkodobých výstavních nádrží pro jednorázové použití. Pokud ji již , třeba i omylem zakoupíte, je lepší ji zasadit do květináče a pěstovat jako klasickou pokojovopu rostlinu, nejlépe hydroponicky.
Rozmnožování: Kořenovými výběžky emerzně pěstovaných rostlin.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.animal-world.comSedoulek japonský

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Šáchor střídavolistý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Sedoulek malý   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Sedoulek velký L Další rostlina(podle latinského názvu) - Sedoulek malý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby