Autor:
Dadka21
Přidáno:
16/11/2008 v 15:56:45
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
11/02/2009 v 20:13:41

Zobrazeno: 6022x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 836x
1 2 3 4 5

Český název: Sciaenochromis ahli
Latinský název: Sciaenochromis ahli


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 17 cm
Vhodná teplota: 25 - 28° C
Potrava: živá, ryby
Doporučené PH: 7.5 - 8.5
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19 °dGH
Agresivita: dravec
Charakteristika: Perleťově modré zbarvení samečků je jedno z nejkrásnějších jaké je možné vidět na sladkovodních rybách. Řitní ploutev je žlutooranžová až červená, hřbetní ploutev má bílý lem. Patří k méně teritoriálním druhům, chováme je ve společnosti jiných stejně velkých cichlid.Dno nádrže by mělo být vysypané jemným pískem,také je nutno vytvořit dostatek úkrytů pomocí skalek,ale dají se použít také hotové skřýše,např.kokosovej ořech a pod.U této ryby je zaujimavé chování samce vůči cichlidám stejné barvy,ku kterým je netolerantní.
Pohlavní dimorfismus: Samec je teritoriální a dost tvrdě si hájí své území a to dokonce bez ohledu na vělikost vetřelce.Pohlaví je velice dobře rozlišitelné.Samec je větší ,po těle má 10-11 svislých pruhů,které má při rozrušení vystouplé.Tělo má modře kovově lesklé barvy,jikerné a skvrny u řitní ploutve jsou žluté.Samička je menší a nevýrazní.
Rozmnožování: Vytírání.O potomstvo se stará samička,která jikry nosí v tlamě a stará se o ně,dokud nebude potomství plně samostatné.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netSciaenochromis ahli


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - sapínovec fialový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sekavčík horský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka namxatská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Fryerův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby