Autor:
Hanča
Přidáno:
11/09/2008 v 18:38:20
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7325x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 803x
1 2 3 4 5

Český název: Sapínek žlutoocasý
Latinský název: Pomacentrus coelestis


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacentridae (Sapínovití)
Původ: u pobřeží Asie a Austrálie
Maximální velikost: 12,5 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: krmivo pro mořské ryby
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Salinita: 1,020 - 1,024 g/cm3
Agresivita: nemá rád společníky vlastního druhu
Charakteristika: Jeho chování se mění s věkem. V mládí se shromažďuje do hejn, ale s postupem věku začínají být vůči sobě agresivní. Pokud chceme chovat více jedinců dohromady, tak musíme zajistit dostatečné množství úkrytů. Vůči ostatním obyvatelům akvária je přátelský.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví se určuje podle močopohlavní bradavky. Samice ji má větší a těsně před třením se zbarvní do oranžova.
Rozmnožování: Pár vyšistí místo a na něj pak samice naklade okolo padesáti jiker. Malé rybičky hlídá samec až do vykulení. Potěr krmíme vířníky.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.julianrocks.netSapínek žlutoocasý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Sapínek žlutomodrý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Sapínovec diamantový (Sapínovec důstojný)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Sapínek blankytný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Sapín molucký     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby