Autor:
Hanča
Přidáno:
11/09/2008 v 18:41:35
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4983x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 786x
1 2 3 4 5

Český název: Sapín molucký
Latinský název: Pomacentrus moluccensis


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacentridae (Sapínovití)
Původ: Indonésie, východní část Tichého oceánu
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: krmivo pro mořské ryby
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Salinita: 1,020 - 1,024 g/cm3
Agresivita: nemá rád společníky vlastního druhu
Charakteristika: Jeho chování se mění s věkem. V mládí se shromažďuje do hejn, ale s postupem věku začínají být vůči sobě agresivní. Pokud chceme chovat více jedinců dohromady, tak musíme zajistit dostatečné množství úkrytů. Vůči ostatním obyvatelům akvária je přátelský.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví se určuje podle močopohlavní bradavky. Samice ji má větší a těsně před třením se zbarvní do oranžova.
Rozmnožování: Pár vyčistí místo a na něj pak samice naklade okolo padesáti jiker. Malé rybičky hlídá samec až do vykulení. Potěr krmíme vířníky.

V inzerátech: prodám


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.scuba-equipment-usa.comSapín molucký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Sapín modrý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Sapín obecný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Sapínek žlutoocasý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Klaun ostnitý (dvouostnitý)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby