Autor:
Rukavec
Přidáno:
05/02/2009 v 18:56:45
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 3906x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 640x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Razbora oranžovopruhá
Latinský název: Inlecypris auropurpurea


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Barma, jezero Inlé
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: dobré je střídání různých krmiv
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 10 °dGH
Agresivita: je snášenlivá
Charakteristika: Je to nádherná malá hejnová rybka. Dobře se chová a je nenáročná. Nejlépe vynikne v hejnu rybek stejného druhu. Je vhodným společníkem pro stejně velké razbory nebo mírumilovné jihoamerické tetry. V akváriu osazujte okraje a pozadí několika skupinami rostlin. Dekorace pěkné kořeny. Ponechejte dostatek prostoru k plavání. Při dobré péči se dožije hodně.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.danios.info/


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora okoskvrnná (Razbora skvrnohřbetá) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora perleťová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ilyodon Whiteův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra královská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby