Autor:
Horac
Přidáno:
18/07/2007 v 11:04:53
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
04/11/2008 v 19:13:12

Zobrazeno: 18832x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 941x
1 2 3 4 5

Český název: Razbora klínoskvrnná
Latinský název: Rasbora heteromorpha


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 4 - 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 25°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 6 - 10° dGH
Agresivita: společenská, malá a mírumilovná rybička
Charakteristika: Tato rybička se jmenuje podle modročerné klínovité skvrny, jejíž špička končí na kořeni ocasní ploutve. Je pravděpodobně jednou z nejoblíbanějších akvarijních rybiček. Doporučuje se chovat asi 8 jedinců tohoto druhu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, štíhlejší, má krvavě červenou oční duhovku a přední hrana klínovité skvrny je protažená až dolů k břichu. Samička je větší, plnější v bríšku, nemá protaženou přední hranu klínovité skvrny a její oční duhovka je bledě žlutá.
Rozmnožování: K vytíraní je potřeba aby byl v akváriu trs nějakých širokolistých rostlin - například kryptokoryn. Nejlépe se vytírá mladá samička se starším (asi dvouletým) samcem. Vytírají se na spodní strany listů, otočeny bříškem vzhůru. Samička naklade asi 200 slabě nažloutlých jiker. Některé sice spadnou na dno, ale pokud je voda v akváriu čistá, tak se i z nich vylíhne potěr. Ten se líhne po asi 25 hodinácha do pěti dnů se rozplave. Doporučuje se po vytření rybičky odlovit a nádrž zatemnit. Jiné ryby by se mohly chovat špatně a mohly by požírat vylíhnuté rybky.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvaristika-zucek.czRazbora klínoskvrnná

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora Hengelova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora krásnoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora Hengelova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora krásnoploutvá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby