Autor:
Vašek
Přidáno:
08/11/2008 v 18:17:21
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 13803x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 856x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Razbora galaxy
Latinský název: Danio margaritatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Asie
Maximální velikost: 2 - 3 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 10 °dGH
Agresivita: klidná hejnová rybička
Charakteristika: Razbora má ráda nádrže s prostorem na plavání. Bývá plachá, ale v hejnu plachost mizí. Nesmí se krmit nitěňkami, protože by mohla dostat parazitní onemocnění.
Pohlavní dimorfismus: Samec je více zbarvenější a samice je šedá. Samec má také jasné tečky, zato samice je má nepatrné.
Rozmnožování: Pár přelovíme do menšího akvária a tam se na jávský mech vytřou. Rodiče odlovíme, protože by plůdky sežrali. Plůdek se musí kvůli velikosti krmit jen nejmenší stravu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetcatfish.comRazbora galaxy


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora Espeho Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora Hengelova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio dlouhovousé L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio tečkované     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby