Autor:
Yirka
Přidáno:
03/09/2008 v 17:26:11
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7601x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 825x
1 2 3 4 5

Český název: Razbora Axelrodova
Latinský název: Sundadanio Axelrodi


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Jihovýchodní Asie, Sumatra
Maximální velikost: 3 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: Vločky, živá
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: do 12° dGH
Agresivita: Společenská, živá rybka
Charakteristika: Krásná, dle vybarvení snadno rozpoznatelná rybka, protože horní i dolní část trupu světélkuje zeleně (horní) a červeně. Uvítá dobře zarostlou nádrž s možností se schovat před útočníky. Jedná se o hejnovou rybku.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je trochu výrazněji zbarven.
Rozmnožování: Tak jako většina razbor se tře jen v dobře zarostlém akváriu s dostatkem živých rostlin. Pokud je chceme odchovat doporučuje se je pro tření odlovit. Jikry kladou asi 24 hodin v počtu cca 50ks.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.practicalfishkeeping.co.uk/Razbora Axelrodova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rasbora skleněná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Razbora Brigittina   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sturisoma Leightonova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby