Autor:
Miro03
Přidáno:
08/06/2009 v 11:09:33
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 15988x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 1053x
1 2 3 4 5

Český název: Rak modrý (Rak floridský)
Latinský název: Procambarus alleni


Čeleď:Cambaridae
Původ: Florida
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 11° dGH
Agresivita: nesnášenlivý
Charakteristika: Modrý rak, modré trny, bílé skvrny na krunýři, výrazná klepeta. Byli také vyšlechtěni raci v barvě od světle modré až po zářivou tmavší modř. Pro chov je vhodná zarostlá nádrž s množstvím úkrytů. Nádrž volíme o objemu 100 litrů a více.
Pohlavní dimorfismus: Samice mají menší klepeta a větší zadeček než samci. Samička má o pár nožiček víc(pleopody). Pohlavně dospívají v 6 měsících.
Rozmnožování: Samice udržuje vajíčka pod zadečkem na zadečkových nohách (pleopodech). Ráčata se líhnou po 20 - 30 dnech (v závislosti od teploty vody). Vylíhlá ráčata se ihned začínají shánět po potravě. Malí raci potřebují hodně úkrytů, kam by se mohli v době svlékání krunýře skrýt, v této době jsou raci nejzranitelnější a hrozí jim nebezpečí ze strany ostatních raků(kanibalismus). Akvárium by mělo mít dostatek úkrytů, kam by se ráčata mohla skrýt.

V inzerátech: darujete? rybicky nebo rostlinky?


Autor fotografie: Miro03Rak modrý (Rak floridský)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájoveček bintanský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rasbora Espeho   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička Jullienova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec modrozelený     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby