Autor:
Horac
Přidáno:
01/08/2007 v 07:37:56
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 13965x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 962x
1 2 3 4 5

Český název: Rájovec čínský
Latinský název: Macropodus chinensis


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: jižní a východní Asie
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 15 - 22°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 25° dGH
Agresivita: víceméně klidná a mírumilovná rybička
Charakteristika: Tato rybka je ideální pro společné akvárium, protože je mnohem méně agresivní než někteří jiní rájovci. Je to studenovodní ryba a vyšší teploty vedou k jejímu úhynu. Protože jsou dosti aktivní, je dobré chovat je ve větším akváriu (kvůli místuu pro pohyb) bohatě osázeném rostlinami (i plovoucími) a kořeny. Dospělí samci bývají navzájem nesnášenliví a dokáží mezi sebou urputně bojovat.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má protažené hřbetní a řitní ploutve, samička je má kratší a více zaoblené.
Rozmnožování: Při námluvách se samečci nádherně zbarví(ještě víc než normálně). Naopak samičky, které jsou připravené a ochotné ke tření se zbarví do krémově bílé. Samec staví pod listy plovoucích rostlin pěnové hnízdo do kterého potom samička naklade jikry. V akváriu musí být dostatek úkrytů, aby se samička mohla schovat před samečkovým bouřlivým dvořením.


Tato fotografie pochází ze stránek http://akutansui.fc2web.comRájovec čínský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec červenoocasý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec Deissnerův (Rájovčík Deissnerův)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrotočelec prstenčitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rájovec okatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby