Autor:
Horac
Přidáno:
05/08/2007 v 19:11:37
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 15:30:40

Zobrazeno: 10841x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 766x
1 2 3 4 5

Český název: Rájovec červenoocasý
Latinský název: Pseudosphromenus dayi (Macropodus cupanus dayi)


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Západní Indie a ostrov Way, Barma, Vietnam
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 25°dGH
Agresivita: sameček je značně agresivní
Charakteristika: V místě výskytu obývá malé potoky a močály. Samci se mezi sebou mohou rvát, ale jinak je tato rybka mírná. Měla by se proto chovat s jinými mírným rybkami. Mají rády větší počet různých rostlin. Aby se úplně vybarvili je třeba velmi čistá voda. Na trhu existuje víc barevných forem - modrá, albinotická.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají ploutve protažené a zašpičatělé - hlavně střední paprsky ocasní ploutve. Hrdlo, prsa a břicho jsou v době tření červené. Samička je plnější v bříšku a má ploutve zaoblené.
Rozmnožování: Samec staví pod velkým listem nebo pod jiným plovoucím předmětem pěnové hnízdo. Pak imponuje samici. Když je samička připravena, následuje ho pod hnízdo a vytřou se. Samička klade až 500 jiker. Do 30 hodin se vylíhne potěr, který se do dalších dvou dnů rozplave. Oba rodiče hlídají hnízdo a starají se o plůdek. Jakmile se potěr rozpláve, chovný pár odlovíme. První potravou pro potěr je mlhovina z vařeného vaječného žloutku. Nespotřebovanou potravu je nutno pravidelně odsávat ze dna. Plůdek je třeba krmit často v malých dávkách.

V inzerátech: Koupím tetry


Rájovec červenoocasý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec černý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec čínský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rájovec ostroocasý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec acei (Tlamovec žlutoploutvý)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby