Autor:
Horac
Přidáno:
02/08/2007 v 18:07:32
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 92x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 916x
1 2 3 4 5

Český název: Rájovec cejlonský
Latinský název: Belontia signata


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Cejlon, Srí Lanka
Maximální velikost: 13 cm
Vhodná teplota: 24 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 9 - 21° dGH
Agresivita: agresivní rybička
Charakteristika: Tato ryba je velmi agresivní a drsná. Pokud se chová s jinými rybami, měla by být nádrž hustě osázená s dostatkem úkrytů. Společnost by jí měli dělat jen rybky, které jí dokážou čelit.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou větší, štíhlejší, výrazněji zbarvení a mají hřbetní a řitní ploutve protažené do špičky.
Rozmnožování: Staví si pěnové hnízdo, o které se potom starají samec i samička. Do něj samice naklade jikry. Do dvou dnů se líhne potěr, který se do dalších 4 dnů rozplave. Samice hlídá teritorium, samec pěnové hnízdo. Oba se o potěr starají několik dalších týdnů. Pokud samička není silná, zaplněná a svolná ke tření, sameček ji často ukouše k smrti.


Rájovec cejlonský

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovčík Parosphromenus parvulus Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rájovec černý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) -  Rájovec plástvený L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec Batesův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby