Autor:
Salonka
Přidáno:
13/01/2009 v 23:51:27
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
04/02/2009 v 10:40:47

Zobrazeno: 7266x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 809x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Pyskoun skvrnitý
Latinský název: Labrus bergylta


Čeleď:Labridae (Pyskounovití)
Původ: Afrika, Biskajský záliv
Maximální velikost: 60 cm
Potrava: Drobní kořýši, měkkýši
Agresivita: mírumilovná rybka
Charakteristika: Jeho tělo je hodně podobné okounům. Mají vysokou hlavu s dlouhým rypcem. Čelisti, které jsou vysunovatelné, mají zuby jenom v jedné řadě. Zbarvení závisí na stáří. Dožívají se i 30 let. Tento druh je obvykle zelenkavě hnědý, s početnými světlejšími skvrnami. Někdy na bocích těla vystupují tmavé příčné pruhy. Ploutve mají zbarvení i skvrnitý vzor jako zbytek těla.
Rozmnožování: Samec staví na dně hnízdo.

V inzerátech: koupim


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgPyskoun skvrnitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pstruhovec příčnopruhý (Parmička zlatotlamá) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Rajamas Batesův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička řádkoskvrnná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Roloffova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby