Autor:
Dadka21
Přidáno:
18/09/2008 v 13:45:45
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 13:41:19

Zobrazeno: 5934x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Puškvorec obecný
Latinský název: Acorus calamus


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Indie, Čína, Japonsko
Čeleď:Acoraceae (Puškvorcovité)
Výška: 120 cm
Osvětlení: osluněné stanoviště
Charakteristika: Tato rostlina se hodí spíše do venkovních jazírek než do akvárií. Je to vodní, bahenní a dokonce i léčivá rostlina. Doba kvetení je v červnu a červenci. Vysazuje se na okraj vodní plochy. Oddenek puškvorce obecnního se už v předvěkých dobách používal jako koření a lék proti nechutenství. Oloupaný se nakládal do lihu nebo rozkouskovaný zavařoval do cukru. Sušené oddenky jsou silně aromatické. V současnosti se využívají v potravinářském průmyslu, ve veterinářství a také k při výrobě některých voňavek.
Rozmnožování: Dělením oddenku


Tato fotografie pochází ze stránek http://en.wikipedia.orgPuškvorec obecný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Puškvorec Dekoratus Č Další rostlina(podle českého názvu) - Puškvorec obrovský   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - proserpinaka bahenní L Další rostlina(podle latinského názvu) - Puškvorec Dekoratus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby