Autor:
Yirka
Přidáno:
17/12/2008 v 16:29:22
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
18/12/2008 v 10:12:50

Zobrazeno: 7622x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 825x
1 2 3 4 5

Český název: Pstruh obecný (potoční)
Latinský název: Salmo trutta


Čeleď:Salmonidae (Lososovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 20 - 40 cm, vyjímečně až 100 cm
Vhodná teplota: 2 - 20 °C
Potrava: Masitá, hmyz
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Dravá ryba
Charakteristika: Pstruh obecný je přizpůsobivý, obývá nejrůznější typy vod po celé Evropě. Je náročný na čistotu vod a vysoký obsah kyslíku, upřednostňuje podhorské toky, chladná jezera a vytváří i mořskou formu. Je oblíbenou sportovní rybou. Ve volné přírodě se dožívá asi 4 - 5 roků, v zajetí se může dožít až 12.
Pohlavní dimorfismus: Vzhledem k velké barevné variaci je někdy těžko určitelný, sameček by měl být výrazněji tečkovaný. Pohlavně dospívá mezi třetím a čtvrtým rokem života.
Rozmnožování: Pro výtěr potřebuje mělké, poměrně rychle proudící vody.Ke tření dochází v období mezi listopadem a lednem, kdy do vyhloubených trdlišť samička naklade jikry, které sameček ihned po oplodnění zakryje pískem proti vetřelcům.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.lednacekryb.estranky.cz/Pstruh obecný (potoční)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pstruh duhový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pstruhovec příčnopruhý (Parmička zlatotlamá)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pstruh duhový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rasbora kovovělesklá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby