Autor:
Salonka
Přidáno:
01/02/2009 v 23:01:06
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4652x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 798x
1 2 3 4 5

Český název: Pruhatec velký
Latinský název: Sargocentron spiniferum


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Holocentridae (Pruhatcovití)
Původ: Rudé moře
Maximální velikost: 45 cm
Potrava: Kraby, garnely, malé ryby
Agresivita: Dravec
Charakteristika: Velké šupiny má na bocích těla seřazeny do podélných pruhů. Ze spodního oblouku zadní části předního žaberního víčka vybíhá výrazný dlouhý trn. U něj jsou jedové žlázy. Žije jednotlivě, někdy v párech, zřídka i v málo početných skupinách. Je nočním dravcem. Plave do hloubky od 5 do 122 metrů. Má rád úkryty. Dožívá se vysokého věku.
Pohlavní dimorfismus: Samice je obvykle menší než samec. Imponující si ryby mají vztyčené a napjaté ploutve, přibližují se k sobě bokem v párech a třou se o sebe za chrastivých zvuků ocasnímí ploutvemi.
Rozmnožování: Tře se po celý rok. Pravděpodobně jen při měsíci v novu.

V inzerátech: Prodám Tropheusy


Tato fotografie pochází ze stránek http://biolib.czPruhatec velký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Pruhatec skvrnoocasý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Psettodes erumei   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pruhatec královský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pruhatec nachový     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby