Autor:
Viki
Přidáno:
04/03/2008 v 17:46:59
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
26/03/2012 v 19:57:56

Zobrazeno: 16048x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 978x
1 2 3 4 5

Český název: Přísavka thajská
Latinský název: Gyrinocheilus aymonieri


Čeleď:Gyrinocheilidae (Přísavkovití)
Původ: JV Asie: Indie, Thajsko
Maximální velikost: 15 - 25 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: V mládí pouze rostlinná strava, v dospělosti všežravec
Doporučené PH: 6 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 5-20°dH
Agresivita: Pokud má doistatek prostoru není agresivní
Charakteristika: Základní barva jejího těla je olivově hnědá s tmavší kresbou. Je výborná na čištění řas. Existuje i varianta albín.V dospělosti je někdy divoká a nepříjemná vůči ostatním obyvatelům akvária. Dokáže odpočívat přisátá např. na skle a v té době nedýchá ústy, ale speciálními otvory na hlavě.Dýcha přes průduchy i v době,kdy odpočívá a v té době má stáhnutou přísavnou tlamku.Přísavná tlamka je neobvykle velká a masitá.Pomocí ní dokáže nejen seškrabat mikroorganismy,ale dokáže také otáčet kamínky tak,aby je očistila ze všech stran.Její trávicí trakt 14x přesahuje délku rybky.Má plynový měchýř,který je plně vyvinut,ale neplní rovnovážnou funkci.Je teritoriální, především vůči jedincům svého druhu, pokud chceme chovat více jedinců, musí býát nádrž hodně zarostlá a členitá, s úkryty. Doporučuje se chovat ve větší nádrž od 100l a více s dostatkem úkrytů.Je to jedna z nejrychlejších akvarijních ryb.Odchyt není snadný.
Pohlavní dimorfismus: Rozpoznat pohlaví mezi samičkou a samečkem jde až v dospělosti těchto ryb. Samička je více plachá a má větší bříško zatímco sameček je hubenější. Sameček má na rozdíl od samičky řitní ploutev.
Rozmnožování: V domácích nádržích se nerozmnožuje. K umělému odchovu je třeba hormonální stimulace. V přírodě se tře se samičkou více samečků.Samička klade velké množství jiker.


Přísavka thajská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Přísavka siamská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Přísavka thajská žlutá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kružník čínský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Přísavka thajská žlutá     Editovat článek     Přidat fotku


choval jsem jí společně s bettou a přísavka jí okousávala ploutve,takže musela jít pryč


V tomto článku je několik významných nepřesností, bohužel nejde editovat.


já ji mám skvělej čistič srandovní rybka fakt doporučuju je pro pobavení a krásu :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby