Autor:
Dadka21
Přidáno:
15/09/2008 v 23:22:16
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 09:43:49

Zobrazeno: 4632x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 813x
1 2 3 4 5

Český název: Pomec tříbodý
Latinský název: Apolemichthys trimaculatus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacanthidae (Pomcovití)
Původ: Indický a Tichý oceán
Maximální velikost: 26 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: živá, řasy,Všežravec - houby a pláštěnci, mražená artemie, mysis (garnáti), řasy. Může poškozovat okusováním korály. Na umělou potravu si špatně zvyká.
Doporučené PH: 8 - 8.5
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tato ryba je citlivá na kvalitu vody. Často jsou mladé a dospělé rybky různě zbarveny. Není vhodná pro začátečníky. Často poškozuje (ohryzává) i korály.Nelze chovat dva samce v jedné nádrži, souboje končí často smrtí. Nedoporučuje se tento druh chovat ani s jinými příbuznými druhy.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně zjistitelné. Tyto ryby mají žluté tělo a modré rty. Na horní části hlavy je výrazná černá skvrnka. Mladí jedinci mají skvrnu jako "falešné oko". Řitní ploutev je bílá s černým okrajem (u mladých jedinců černá).
Rozmnožování: V akváriu se nerozmnožují.Jikry vypouští do volné vody a ty se stávají součástí planktonu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgPomec tříbodý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Pomec tříbarvý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Pomec trojtečkovaný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Apogon pestrý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomec plavoocasý (indický)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby