Autor:
Hanča
Přidáno:
12/09/2008 v 18:15:28
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
26/12/2008 v 00:39:58

Zobrazeno: 4772x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 801x
1 2 3 4 5

Český název: Pomec skvrnitý
Latinský název: Pomacanthus maculosus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacanthidae (Pomcovití)
Původ: Perský záliv, Rudé moře
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: rostlinná, živočišná
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Salinita: 1,020 - 1,024 g/cm3
Agresivita: společenská, nechovat s bezobratlými,je také teritoriální
Charakteristika: Je to velmi smělá ryba,která se dožívá i kolem 15 let. Obýva střední a dolní část nádrže. Je odporučována do nádrží kolem 350 litrů vody.Chovat se doporučuje pouze 1 samce a více samic, nebo jen jedného samce. Vzhled mláďat se od dospělých liší. Je náročná na chov a není to ryba vhodná pro začátečníka.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví není snadno rozeznatelné, mladí jedinci mají sytě modré tělo s několika pruhy, které jsou svislé a bílé barvy. Ocas je žlutý, na hřbetě je žlutou skvrnu. Když dosahují velikost kolem 12 cm, tak se tato barva mění a tělo dospělích jedinců je modrofialové s výrazným žlutým pruhem. Hřbetní ploutev má žlutou barvu, ocas žluto-bílý.
Rozmnožování: Není známo. V akváriu se nerozmnožují. Jikry, které vypouštějí volně do vody, se stávají součástí planktonu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.scubadiving.czPomec skvrnitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Pomec skvělý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Pomec tříbarevný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomec císařský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomec skvělý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby