Autor:
Hanča
Přidáno:
12/09/2008 v 18:05:49
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
06/02/2009 v 22:59:40

Zobrazeno: 5401x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 785x
1 2 3 4 5

Český název: Pomčík Potterův
Latinský název: Centropyge potteri


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacanthidae (Pomcovití)
Původ: Tichý oceán
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 25 - 26 °C
Potrava: rostlinná
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Doporučená tvrdost vody: 3-15°dGH
Salinita: 1,020 - 1,024 g/cm3
Agresivita: společenská
Charakteristika: Dosti odolný. Avšak v akváriu nesmí chybět řasy. Občas loví kroužkovce.Není to ryba pro začátečníky.Plave okolo útesu,kde hledá potravu.Mladí jedinci se schovávají v v horní části útesu,dospělí spíše u dna.Je citlivý na přepravu a aklimatizace často spůsobuje úmrtí.Základní barva těla je oranžová s mnoha šedo-modrými a nepravidelnými pruhy.Zadní část těla je tmavě modrá až černá,řitní ploutve a konec ocasní ploutve je zářivě modrý.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají zpravidla ocasní ploutev více modrou,jak samice.Modrá barva převládá i po celém těle.Samice jsou více do oranžova.
Rozmnožování: Jikry které vypouští do volné vody,se stávají planktonem.V akváriu se nemnoží.

V inzerátech: SUPER AKCE!


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.reefhotspot.comPomčík Potterův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Pomčík perlošupinatý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Pomčík žlutohlavý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomčík ohnivý (Pomec ohnivý) L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomčík perlošupinatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby