Autor:
Horac
Přidáno:
25/10/2007 v 16:01:26
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7786x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 822x
1 2 3 4 5

Český název: Polozubka páskovaná
Latinský název: Characidium fasciatum


Čeleď:Trnobřichovité - Characidiidae (Polozubkovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 19 - 25°C
Potrava: všežravec, ráda živou nebo mrazenou potravu
Doporučené PH: 6,2 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 22°dGH
Agresivita: nenáročná mírumilovná rybka
Charakteristika: Proti ostatním jedincům svého druhu může být teritoriální (ne příliš význaně). Málo se pohybuje, protože obtížně plave. Většinou se zdržuje u dna, kde také přijmá potravu.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší, mají více vyvinuté ploutve a mají skvrny podél základny hřbetní plotve. Samičky jsou bez teček a hřbetní ploutev je průhledná bez teček.
Rozmnožování: Tření probíhá mezi jemnolistými rostlinami, nebo volně v prostoru a jikry pak zapadají mezi kameny a štěrk na dně. Potěr se líhne do dvou dnů. Je velmi drobný a špatně se odchovává. Pokud v akváriu jsou (doporučuje se), tak se schovává do jemnolistých rostlin. Potěr potřebuje velké množství drobné živé potravy.


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgPolozubka páskovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozubka paraguayská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozubka stříbřitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea drzá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea tajemná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby