Autor:
Beny5
Přidáno:
05/03/2008 v 15:48:07
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
08/04/2009 v 22:52:25

Zobrazeno: 9696x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 777x
1 2 3 4 5

Český název: Polozobánka malajská
Latinský název: Dermogenys pussilus


Čeleď:Hemiramphidae (Polozobánkovití)
Původ: Indonésie, Thajsko, Malajsko
Maximální velikost: Do 7 cm
Vhodná teplota: 22 stupňů
Potrava: je to všežravec
Doporučené PH: normální voda
Doporučená tvrdost vody: normální voda
Agresivita: plaché a lekavé
Charakteristika: Tělo je delší, mírně stlačené. Zbarvení je obvykle žlutavě hnědé. Břicho je světlé. Oko je zelené. Tato polozobánka je velmi lekavá. Když se lekne, naráží do všeho a hrozí zlomení kostí. Rybka má neobvyklý tvar čelisti: nepohyblivá spodní čelist je mnohem delší než horní. S takovouto čelistí nemohou rybky přijímat potravu jinak než z vodní hladiny. Je proto třeba používat plovoucí potravu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má na hřbetní ploutvi krvavě červenou skvrnu. Samička je o něco větší a nemá skvrnu na ploutvi.
Rozmnožování: 24 stupňů. Rybka je živorodá. Březost samičky trvá asi 8 týdnů. Počet rybiček v jednom vrhu je asi 20 kusů velkých 1 cm.


Tato fotografie pochází ze stránek http://akvarko.czPolozobánka malajská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozobánka Hemirhamphodon tengah Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozobánka ravnaki   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Polozobánka Sumatránská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio sondhii     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby