Autor:
Vašek
Přidáno:
08/11/2008 v 20:59:52
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 16:30:03

Zobrazeno: 3777x Hodnocení: 1 Hodnoceno: 1x
1 2 3 4 5

Český název: Polozobánka duhová (Harlekýn)
Latinský název: Nomorhamphus liemi


Čeleď:Hemiramphidae (Polozobánkovití)
Původ: jihovýchodní Asie, Indonésie
Maximální velikost: 7 - 12 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec, živé patentky
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 14 °dGH
Agresivita: mírně agresivní k samcům vlastního druhu
Charakteristika: Tato polozobánka žije u hladiny akvária, kde číhá na kořist. Samečci se buď tolerují, nebo svádí divoké boje. Potravu přijímá v střední hloubce, nebo z hladiny. V akváriu musí být mnoho rostlin. Nenáročná rybka, která hrá všemi barvami,pokud je akvárium umístěné na slunečném místě.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou menší a hubenější. Místo řitní ploutve má gonopodium. Samice jsou přibližně o tretinu větší než samci a zdržují se převážně ve vegetaci pod hladinou.
Rozmnožování: Živorodka. Samice jednoho dne porodí. Dá se pozorovat tloustnutí samice. Když rodí, musíte jí dát do porodničky, nebo do jiného akvária, protože by požírala své mláďata. Mláďata měří asi 2 - 2,5 cm.


Tato fotografie pochází ze stránek http://i.pbase.com/Polozobánka duhová (Harlekýn)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozobánka celebeská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Polozobánka Hemirhamphodon pogonognathus   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka mramorovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Polozobánka celebeská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby