Autor:
Dadka21
Přidáno:
28/11/2008 v 08:46:03
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
11/01/2009 v 15:21:46

Zobrazeno: 4549x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 698x
1 2 3 4 5

Český název: Plotice obecná
Latinský název: Rutilus rutilus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa a západní Asie, od Pyrenejí po Sibiř
Maximální velikost: 46 cm
Vhodná teplota: 10 - 20 °C, krátkodobě do 24 °C
Potrava: všežravec, hmyz, měkkýši, červy
Doporučená tvrdost vody: není důležitá
Agresivita: klidná, hejnovitá ryba
Charakteristika: Patří mezi najběžnější říční ryby. Jde o studenovodní rybu, vhodnou do zahradních rybníčků. Dožívá se 8 let. Živí se hmyzem a jeho larvami, korýši, měkkýši či rostlinami. Sama tvoří významnou složku potravy mnohých dravých ryb (jako nástraha rybářů) a ptáků. Má ráda proud.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou menší, štíhlejší, v období tření mají na hlavě třecí vyrážku. Často se kříží s jinými kaprovitými rybami.
Rozmnožování: Dospívají v 2.roce života.Vytírají se v dubnu a květnu, v mělké vodě. Lepkavé jikry se zachytávají na rostlinách a přibližně po dvou týdnech se z nich líhnou zárodky.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgPlotice obecná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plotice lesklá dunajská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plotos madagaskarský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plotice lesklá dunajská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sekavčík horský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby