Autor:
Drachirus
Přidáno:
24/02/2009 v 23:12:13
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
25/02/2009 v 13:59:58

Zobrazeno: 5351x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 818x
1 2 3 4 5

Český název: Plata severní
Latinský název: Xiphophorus gordoni


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Severní Amerika
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 28 - 32°C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7.5 - 8.1
Doporučená tvrdost vody: 10 - 25 °dGH
Agresivita: Mírumilovná
Charakteristika: Akvárium dostatečně osázíme rostlinami s ponecháním prostoru pro plavání. Hodí se do společného akvária s klidnými a mírumilovnými rybami. Chováme je v poměru 1 (samec) : 2 (samice). Dno použijeme písčíté. Samci můžou svádět boje, které bývají ale bez úrazu.
Pohlavní dimorfismus: Samice je většího rozměru a v břišní části je taky tlustší. Sameček má gonopodium a nahání samici.
Rozmnožování: Samec nahání samici a snaží se jí oplodnit. K oplození samice dochází uvnitř. Samice rodí živý a soběstačný plůdek, který přijímá drobnou, prachovou potravu, ale musí se schovat do rostlin, jinak ho rodiče sežerou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.afae.it/Plata severní


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata pestrá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - plata skvrnitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata monterrey L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mečovka zelená     Editovat článek     Přidat fotku


Je opravdu tato plata tak moc teplomilná? 28 st.C se mi na platu zdá až moc.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby