Autor:
Carex
Přidáno:
02/03/2008 v 09:03:50
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
23/11/2008 v 19:25:23

Zobrazeno: 12282x Hodnocení: 2.59 Hodnoceno: 946x
1 2 3 4 5

Český název: Plata pestrá
Latinský název: Xiphophorus variatus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 20-25°C
Potrava: nitěnky, perloočky, buchanky, suché krmivo, larvy pakomárů, řasy
Doporučené PH: 7-8
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19°dGH
Agresivita: Tolerantní rybka
Charakteristika: Existuje velké množství barevných variet. Plata se může křížit i s mečovkami, s platou pestrou atd. ... Platy mají rády rostliny a úkryty, kde se prohánějí. Když se stane, že jsou samci barevně velmi výrazní a jiní jsou bledí, tak se můžou nahánět samci navzájem.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají gonopodium. Samičky jsou větší a tlustší.
Rozmnožování: Živorodka.Podobně jako u jiných plat se sameček snaží ,,zásnubním tanečkem " zatlačit ke dnu a následně oplodnit. Samičky mohou mít podle věku 20 i mnohem více rybiček. Samci se samicemi se mají chovat tak, aby vždy počtem převažovaly samice. Jinak by samci neustále bojovali a samice by mohli i uhonit k smrti.

V inzerátech: rybicky


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvariumas.ltPlata pestrá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata Muzquiz Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata severní   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Xiphophorus signum L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata mečíková     Editovat článek     Přidat fotku


tuhle platu jsem zatim nevidel :-( jinak bych ji asi uz mel v nejakem akva ;-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby