Autor:
Yirka
Přidáno:
04/09/2008 v 17:27:30
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
30/11/2008 v 14:35:14

Zobrazeno: 6310x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 776x
1 2 3 4 5

Český název: Plata Millerova
Latinský název: Xiphophorus Milleri


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Mexiko
Maximální velikost: 3 - 4 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 30 °dGH
Agresivita: Mírná ryba
Charakteristika: Rybka vhodná pro společenské akvárium, vyžadující dobře okysličenou a profiltrovanou vodu s rychlým pohybem. Nádrž by měla být hustě zarostlá. Kořeny, skalky a kameny jen zpříjemní prostředí. Husté houštiny se také hodí, protože se tam schovají mladé rybky. rostliny můžou být živé i umnělé.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší a má gonopodium. Také nahání samici.
Rozmnožování: Poměrně obtížné, voda musí bát prostá dusíkatých látek. V jednom vrhu maximálně 50 mladých. Živorodá. Mladé nutno oddělit od rodičů. Chová se v poměrů samců na samice 1:2 nejméně. Mladé žerou drobnou potravu. Mladé se dají odlovit do jiného akvária, kde se nechají dorůst do délky, kdy je už nebudou ohrožovat větší ryby.

V inzerátech: ,


Tato fotografie pochází ze stránek http://leo-aquarium.blogspot.com/Plata Millerova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata měsíční Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata monterrey   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata Muzquiz L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mečovka montezumova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby