Autor:
Vašek
Přidáno:
10/11/2008 v 15:10:30
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5774x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 737x
1 2 3 4 5

Český název: Plata měsíční
Latinský název: Xiphophorus maculatus


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: vyšlechtěná forma platy skvrnité
Maximální velikost: 3 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7 - 8
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19° dGH
Agresivita: Klidná a mírumilovná ryba
Charakteristika: Plata měsíční je od platy skvrnité rozdílná tím, že je méně výrazná ve zbarvením. Je ideální pro začátečníky. Není náchylná na nemoci. Ve vodě nesmí být škodliviny, takže se musí akváriu jedenkrát za týden čistit.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají gonopodium a samice jsou zavalitější a tlustčí v břiše.
Rozmnožování: Jako u jiných živorodek se samec snaží oplodnit samici. Když k tomu dojde, tak je 4-5 týdnů březí. Potom porodí asi 20 mláďat. Ty hned po porodu protrhnou blánu a začnou plavat.
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata mečíková Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Plata Millerova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - plata skvrnitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata skvrnitá mutace kometa     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby