Autor:
Yirka
Přidáno:
27/12/2008 v 08:43:27
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 23:23:21

Zobrazeno: 8275x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 792x
1 2 3 4 5

Český název: Piskoř pruhovaný
Latinský název: Misgurnus fossilis


Čeleď:Cobitidae (Sekavcovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 32 cm
Vhodná teplota: 5 - 20 °C
Potrava: Všežravec, nitšnky,larvy pakomárů, i umělá krmiva
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5- 15 °dGH
Agresivita: Klidná rybka
Charakteristika: Jedná se o druh vhodný pro studenovodní akvária. Vyhovuje mu nádrž objemu 100 až 200 litrů, s ůkryty, kořeny...Nepoškozuje rostliny, občas se zahrabává do dna. Čilý je za soumrakuŽije převážně ve stojatých vodách. Má přídavné střevní dýchání, které jí umožňuje přežít v podmínkách sucha. Dalším charakterisitckým rysem je citlivost na atmosférický tlak. Při vyjmutí z vody vydává pískavé zvuky, odtud jeho název. Je chráněn zákonem.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají delší břišní a prsní ploutve, které jsou též víc trojuhelníkové. Samice mají tyto ploutve zaokrouhlené.
Rozmnožování: Tře se v průběhu celého jara a cca 20 000 jiker klade na vodní rostliny.

V inzerátech: ! POZVÁNKA NA BURZU !


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mrsmoslavicin.com/Piskoř pruhovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piraňa vysoká Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piskoř úhořovitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Piskoř úhořovitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřoveček Payneův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby