Autor:
Carex
Přidáno:
20/03/2008 v 16:55:33
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 16:03:37

Zobrazeno: 11946x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 852x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Piraňa Nattererova
Latinský název: Serrasalmus nattereri


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika (Guyana)
Maximální velikost: 35 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Masožravec (nitěnky, larvy komárů a pakomárů, žížaly, maso, ryby)
Doporučené PH: 5.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: až 10° dGH
Agresivita: Agresivní ryba
Charakteristika: Útočná hejnová ryba, napadá i menší jedince vlastního druhu. Pokud je chceme chovat ve větším počtu, musíme začít s hejnem mladých ryb. Je dlouhověká. Chováme samostatně v dostatečně velké nádrži. Tělo této ryby je vysoké, oválné a velmi robustní. Zbarvení je z větší části ocelověšedé, predcházejicí přes stříbřité odstíny do ostrě oranžověčervené na hrudi a břichu. Mláďata mají na bocích nevýrazné tmavé tečky, které věkem mizí.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají v dospělosti sytější červenou barvou na hrdle, tělo stříbřitě zlatavé, samice více zbarvené do žluta.
Rozmnožování: Samice naklade kolem 1000 jiker. Po vytření se o snůšku starají oba rodiče, později už jen samec. Při dobrém krmení se tře i v akváriu a je důležitá pravidelná částečná výměna vody. Mláďatá mají základní zbarvění světlé s tmavými velkými tečkami.

V inzerátech: koupím 4 ks Piraňa Nattererova


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akwafoto.plPiraňa Nattererova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piraňa hrálovitá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piraňa obyčajná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Piraňa hrálovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Piraňa černá     Editovat článek     Přidat fotku


Si pis ze jj ja mam jednu uz 27 let, ale z toho 25 vysusenou ve skrini :-) :-)


Můj kamarád má piraně a trvdí mě, že některé má už 12 let, je to možný? :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby