Autor:
Evica39
Přidáno:
12/11/2008 v 21:44:15
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 17460x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 896x
1 2 3 4 5

Český název: Piraňa červenobřichá
Latinský název: Pygocentrus nattereri


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 20 - 30 cm
Vhodná teplota: 26 - 30°C
Potrava: rybí maso,hovězí srdce...
Doporučené PH: 4,6 - 6,6
Doporučená tvrdost vody: měkká- 0,3 °dGH
Agresivita: agresivní
Charakteristika: Piraně jsou považovány za postrach vod Jižní Ameriky. Většina příběhů o piraních je silně nadsazená. V akváriích je spíše plachá, vyhledává stinná místa. Žádná piraňa bez záminky nenapadne jakýkoliv živý organismus. Pro chov potřebujeme velkou nádrž (500 l) s mnoha úkryty, včetně kořenů, kamenů a silných rostlin. Jako ryzí masožravci rostliny nepoškozují. Je nutné pravidelně provádět výměnu vody. Ve staré vodě jsou k sobě agresivnější a vzájemne se napadají. V pravidelně vyměňované vodě jsou veselé a čilé.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má rovné břiško, samička oblé.
Rozmnožování: Pravidelnýmí výměnami vody přivedeme piraně k trecí aktivitě. Nejsilnější sameček si začne hlídat teritorium, ve kterém by se chtěl třít.Sames se samičkou se vytírají nad trecí jamkou, která má i 50x50 cm. Snůžku jiker hlídá samec.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netPiraňa červenobřichá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piraňa černá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piraňa červenoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Piraňa obyčajná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Piraňa Paraguayská     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den měl bych zájem o Pygocentrus nattereri mám akváriu 128x65x54 mohu je chovat v takové nádrži a jaké množství... Popřípadě kde bych je mohl sehnat a co všechno potřebují.... Předem mockrát děkuji za odpověď...Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby