Autor:
Horac
Přidáno:
02/11/2007 v 19:15:39
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9049x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Petřenec / Tlamovec Thomasův (Cichlidka Thomasova)
Latinský název: Anomalochromis / Pelmatochromis thomasi (Haplochromis thomasi)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Sierra Leone, Libérie, Guinea
Maximální velikost: samečci 10 cm, samičky jen 7
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 2 - 13°dGH
Agresivita: mírná rybka
Charakteristika: Neryjí ani neničí rostliny. Často začnou opatrovat například misku nitěnek jako akara zelená. Jak nitěnky, tak případné potomstvo jsou ochotné tvrdě a nebojácně bránit i proti velkým rybám.
Pohlavní dimorfismus: Rozpoznání pohlaví může být pro laika velmi obtížné. Samičky jsou v době tření plnější v bříšku. Samečci bývají větší a při tření sytěji vybarvení.
Rozmnožování: Jikry kladou na předem připravený kámen nebo list. Oba rodiče je ošetřují a hlídají, v příliš malé nádrži ale mohou jikry nebo dokonce plůdek sežrat. Po vylíhnutí plůdku ho rodiče vodí po nárži. Malých rybek může být z jednoho tření až 500.

V inzerátech: CICHLIDY!!!!!


Petřenec / Tlamovec Thomasův (Cichlidka Thomasova)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec zubatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Piabina paraitinžská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Škeble rybniční L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec Thomasův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby