Autor:
Aky
Přidáno:
31/12/2007 v 00:00:22
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
31/03/2012 v 16:00:36

Zobrazeno: 8482x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 710x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec žlutohlavý gold head
Latinský název: Altolamprologus compressiceps gold head


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika - jezero Tanganyika
Maximální velikost: do 12 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Masožravec, upřednostňuje živou potravu.
Doporučené PH: 7,6 - 9.0
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Snášenlivá ryba
Charakteristika: Altolmprologus compressiceps gold head je nádherná a rychlá ryba, při pářeni se samec krásně vybarví. Tyto ryby nejsou agresivní vůči ostatním, ale mohou být agresivní vůči sobě navzájem. Existuje několik barevných forem. Tvar jejich těla je zvláštní a je uzpůsoben způsobu života.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou výrazně větší než samičky stejného věku.
Rozmnožování: Samička klade jikry do jeskyně, která je příliš malá, aby do ní sameček mohl vplout. Ten tedy čeká před jeskyní, kde také vypouští mlíčí a mává ploutvemi, aby ho vzniklý proud odnesl do jeskyně k vajíčkům. Kladou až 200 jiker. O potěr se samička stará jen, dokud potěr zůstává v jeskyni - když potěr vyplave, musí se o sebe postarat sám. Malé rybky rostou velmi pomalu - v šesti měsících mají jen asi 4 cm a pohlavně dospívají asi po dvou a půl roce.

V inzerátech: Prodám terčovce


Pestřenec žlutohlavý gold head


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec žlutý (Pestřenec štíhlý)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida Altolamprologus compressiceps L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Altolamprologus sp. compressiceps Sumbu     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby