Autor:
Matejb
Přidáno:
03/03/2008 v 15:40:08
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 20:52:58

Zobrazeno: 14171x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec zlatožlutý
Latinský název: Neolamprologus leleupi


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, jezero Tanganika
Maximální velikost: 8-10cm
Vhodná teplota: 24-28°C
Potrava: živá,mražená a suché krmivo
Doporučené PH: 7,0-9,0
Doporučená tvrdost vody: 10-24 °dGH
Agresivita: mírně agresivní, teritoriální ryba
Charakteristika: Akvárium by mělo být dobře osázené a né příliš světlé. V akváriu je poměrně plachý.Má ráda úkryty a chov s jinými druhy z Tanganiky je celkem bez problémů. Chovají se v páru. Ryby se kterými sdílejí akvárium by mněly být stejně velké. Úkryty, které si oblíbí si pak hájí. Tvar těla je válcovity, hlava zašpičatěná. Celá rybka je citrónově žlutá. Samečci jsou větší než samičky, které mají i kratší hlavu (zejmnéna čelisti). Tento druh má více barevných ras. V tmavších akváriích získají rybky na svoje základní zbarvení hnědočernou patinu.Plave v hloubce i kolem 40m.Tato ryba byla vědecky poprvé popsána v roce 1956 a do Evropy poprvé dovezen koncem 50.let.
Pohlavní dimorfismus: Samci mívají mohutnjší hlavu s náznakem čelního hrbolu.Samci jsou teritoriální.
Rozmnožování: Pár se vytírá do jeskyní. Jiker bývá 50-100 O mláďata se stará samice, zatímco samec hlídá teritorium. Po vylíhnutí jí potěr malou potravu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://members.home.nlPestřenec zlatožlutý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec zlatový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec zlatý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec tanganický L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida Neolamprologus longicaudatus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby