Autor:
Dalibor
Přidáno:
18/03/2008 v 20:24:47
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
08/04/2009 v 21:12:54

Zobrazeno: 7290x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 675x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec tanganický
Latinský název: Neolamprologus helianthus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika - jezero Tanganyika
Maximální velikost: do 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Doporučené PH: 7.5 - 8.0
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: teritoriální rybka (zvláště v době tření)
Charakteristika: helianthus je krásná společenská ryba, přezdívaná PRINCEZNA Z BURUNDI. Chov je obtížný. Má útočné chování, zvláště v blízkosti místa tření. V akváriu obývají celý prostor, hlavně v blízkosti skal a úkrytů.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je těžko rozlišitelné, většinou se dá poznat až když dosahují asi 6 cm - samci mají delší ploutve (hlavně lyrovitou ocasní ploutev).
Rozmnožování: Vytírají se v úkrytech a skrýších. O potomstvo se starají nejen rodiče, ale i ostatní členové chované skupiny a starší sourozenci.

V inzerátech: Daruji


Tato fotografie pochází ze stránek http://rkdzines.com/Pestřenec tanganický

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec sp. Daffodil Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec Thomasův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec falcicula var. cygnus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec zlatožlutý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby