Autor:
Salonka
Přidáno:
28/12/2008 v 23:27:48
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6973x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 871x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec nkambae
Latinský název: Lepidiolamprologus nkambae


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Tanganika, zátoka Nkamba
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: Masožravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: agresivní
Charakteristika: Na její chov je vhodné akvárium s objemem nejméňe 500 litrů vody. Potřebuje kameny, vytvořené jeskyňky.
Pohlavní dimorfismus: Není velký rozdíl v pohlaví, jenom samci jsou o něco větší než samice. Vhodný pár je nutno vybrat i z nekolika jedinců. Je známo, že dominantní samec může pozabíjet nejen konkurenční samce, ale i své samice. Doporučuje se akvárium zakrývat, protože mohou vyskočit.
Rozmnožování: Jikry kladou do jeskyněk, kde je 70 - 150 jiker. Za 5 dnů se líhne potěr, který se do 14 dnů rozplave a je schopen žrát Artemii.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquapage.czPestřenec nkambae


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec modrooký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec pětiskvrnný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Lepidiolamprologus kendalli L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bahník americký     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby