Autor:
Rukavec
Přidáno:
14/07/2008 v 21:46:01
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/12/2008 v 11:26:19

Zobrazeno: 6164x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 839x
1 2 3 4 5

Český název: Pestřenec Batesův
Latinský název: Benitochromis batesii


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika-jihozápadní Kamerun
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 3 - 7
Doporučená tvrdost vody: 3 - 11 °dGH
Agresivita: klidná ryba
Charakteristika: Prostorné akvárium s mnoha úkryty. Dno by měl být jemný písek. Většinou nepoškozuje rostliny. Výnimku tvoří období tření, kdy si hloubí jámy pod dekorací a v kořenech rostlin. Voda by neměla obsahovat vápencové kameny. Má být měkká, nejvýš polotvrdá.
Pohlavní dimorfismus: Rozlišit tento druh je obtížné. Samice jsou většinou menší,plnější v bříšku a mají kratší cípy ploutví.
Rozmnožování: Třou se do jeskyní a do tlamy berou vykulená eleuterembrya oba rodiče. Do tlamy pojmou až 100 larev ty se po 3 dnech líhnou.Samec a samice se v péči střídají ( rodičovská rodina).


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.lem.netPestřenec Batesův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřoveček Payneův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Pestřenec Brichardi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rájovec cejlonský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Benthochromis tricoti     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby