Autor:
Vašek
Přidáno:
13/11/2008 v 15:41:07
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
16/02/2009 v 18:03:06

Zobrazeno: 9343x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 823x
1 2 3 4 5

Český název: Peřovec tečkovaný
Latinský název: Synodontis nigrita


Čeleď:Mochocidae (Peřovcovití)
Původ: Afrika - povodí Nigeru, Nilu
Maximální velikost: 35 - 40 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: maso, salát, tablety
Doporučené PH: 5,6 - 6,3
Doporučená tvrdost vody: 6 - 12° dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: Základní zbarvení je šedavě žluté s drobnými tmavými tečkami. Hřbetní ploutev není nikdy praporovitě prodloužená. Tato rybka je sice velká, ale velmi klidná. Združuje se ve střední hloubce a nemá ráda ostrý štěrk. Kořeny, skalky a rostliny jsou v akváriu samozřejmostí. Vyhovuje mu větší akvárium o objemu kolem 300 litrů, s dostatkem stinných míst, s čistou voudou.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají protaženou pohlavní bradavku. Samice mají pohlavní otvor umístěný na nevýrazném hrbolku. Dospělé samice jsou navíc plnější v břišní partii.
Rozmnožování: Základní podmínkou rozmnožení je dosptatek potravy. V akváriu se podaří jen specialistům, po hormonální stimulaci.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netPeřovec tečkovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec tanský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec žlutopásý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec kukaččí L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Péřovec černobřichý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby