Autor:
Vera007
Přidáno:
29/06/2009 v 16:30:49
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6378x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 750x
1 2 3 4 5

Český název: Peřovec malawiský
Latinský název: Synodontis njassae


Čeleď:Mochokidae (Peřovcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 19 - 20 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Agresivita: obvykle nekonfliktní, může být teritoriální (hlavně vůči svému druhu)
Charakteristika: Tato ryba tráví většinu dne schovaná v úkrytu, který by v akváriu neměl chybět, nebo hledá potravu na dně. Je aktivní hlavně v noci, kdy se pohybuje po akváriu a někdy vyplave podél stěn a někdy dokonce plave "vzhůru nohama". Ve volné přírodě se živí hlavně planktonem, řasami a hmyzem.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má ostřejší urogenitální papilu.
Rozmnožování: V přírodě probíhá rozmnožování v období od října do prosince. Kladou až 1300 jiker v závislosti na velikosti a stáří samice. Pohlavně dospívají asi při velikosti 10 cm.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.malawimenj.nl/Peřovec malawiský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec kukaččí Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec malooký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Péřovec černobřichý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Péřovec jednoskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby