Autor:
Yirka
Přidáno:
14/07/2008 v 21:24:15
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
16/02/2009 v 18:33:29

Zobrazeno: 10667x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 891x
1 2 3 4 5

Český název: Peřovec kukaččí
Latinský název: Synodontis multipunctatus


Čeleď:Mochocidae (Peřovcovití)
Původ: Afrika -jezero Tanganika
Maximální velikost: 12 - 15 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: Hmyzožravá rybka, přijímá i tablety, lahůdkou jsou i vařené těstoviny.
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 15 - 30 °dGH
Agresivita: Neagresivní ryba
Charakteristika: Zbarvení ryby je světlé, s tmavými velkými skvrnami.Vhodná ryba pro biotopní akvárium typu Tanganika. Nepotřebuje rostlinný porost, nutností však je množství kamenů a dobře filtrovaná voda. Je aktivní i ve dne.
Pohlavní dimorfismus: Samec má u řitního otvoru pohlavní papilu.
Rozmnožování: Sumečci jse trou v hejnu ve volné vodě nad dnem. Jak již napovídá název, tře se mezi jikry cichlid, které pak se svými jikrami a potěrem pečují i o potmostvo peřovce. Většinou hledají třoucí se pár tlamovců a nenápadně podstrčí své jikry k tlamovčím a tlamovec je bez povšimnutí nabere všechny do tlamy. Ovšem jikry peřovce se vylíhnou dříve a ostatní mláďata požerou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.animalsholding.czPeřovec kukaččí


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec ježatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec malawiský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec tanský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec tečkovaný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby