Autor:
Dalibor
Přidáno:
16/03/2008 v 15:17:55
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
07/01/2009 v 14:25:56

Zobrazeno: 9527x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 860x
1 2 3 4 5

Český název: Péřovec černobřichý
Latinský název: Synodontis nigriventris


Čeleď:Mochocidae (Peřovcovití)
Původ: Afrika: Kongo
Maximální velikost: 6 - 8 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: živé - korýši, komáří larvy; rostlinné - špenát; vločkové
Doporučené PH: 6.6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 8 - 18 °dGH
Agresivita: K ostatním rybkám jsou spíše tolerantní.
Charakteristika: Tělo má šedé, zavalité, s černými skvrnkami a světlými pruhy. U úst má 3 páry vousků, jeden na horní čelisti a dva na spodní. Často plave u hladiny břichem vzhůru. Na potravu se vrhají také břichem vzhůru. Se dna ji sbírají v poloze kolmo hlavou ke dnu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, asi 6 cm; samička je větší a plnější v bříšku.
Rozmnožování: Rozmnožování je problematické, přesto se již ale podařilo i v akváriích. Zkrmování komářích larev je podmínkou pro přivedení ryb do chovné kondice. Teplota vody by měla být asi 25 - 27 °C, voda měkčí s pH asi 6,5. Samička klade asi 1000 jiker do různých dutin ( květináč ). Mláďata se líhnou do 8 dní v závislosti na teplotě vody a do dalších 5 dnů stráví žloutkový váček a rozplavou se.

V inzerátech: Prodám


Péřovec černobřichý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec černavý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Peřovec dlouhoploutvý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec tečkovaný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec malawiský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby