Autor:
Viki
Přidáno:
21/02/2008 v 17:03:44
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
05/11/2008 v 14:16:54

Zobrazeno: 20900x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 962x
1 2 3 4 5

Český název: Perlovka červená
Latinský název: Hemichromis bimaculatus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: povodí Nilu, Konga a Nigeru (tropická Afrika)
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: hlavně masožravá - živá potrava, patentky, ale i granule pro cichlidy, vločkové krmivo
Doporučené PH: 7,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 13 °dGH
Agresivita: agresivní (zvláště v období tření)
Charakteristika: Někteří akvaristé doporučují chovat je v samostatném akváriu (kvůli jejich akresivitě). Většinou ale s ostatními rybkami nemají konflikty (mimo období tření). V době tření často ryjí do dna a tím většinou poškodí část rostlin. Ideální je pokud tyto rybky samy vytvoří pár, pokud je budete do párování nutit, mohou spolu bojovat. Tyto boje mohou končit až smrtí jednoho z partnerů. V akváriu mají rády úkryty, kameny, kořeny a hodně rostlin. Základní zbarvení je hnědo-žluto-červené s dvěma černými skvrnami na bocích. V období tření patří tato rybka spolu s dalšími příbuznýmy jako H.lifalii a H.cristatus k rybkám s neajohnivějším červeným zbarvením.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je těžko rozlišitelné. V době tření bývají samečci barevnější.
Rozmnožování: Vytírají se na kameny a kořeny. Samička potom vylíhlý plůdek přemístí do prohlubní v substrátu. Samička může v jednom tření naklást až 200-500 jiker. O potomstvo se starají oba rodiče a agresivně ho brání.

V inzerátech: perlovka


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquapage.czPerlovka červená

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Perlín zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Perlovka rudá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hemibates stenosoma L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Perlovka skvrnitá     Editovat článek     Přidat fotku


Asi to zle chováte páni , základom je mať vyrovnaný pár..... Ja mam pár s párom p.Pulcher a s párom a.Thomassi v 140 L akva a nikdy som ich nevidel na nič zaútočiť. Samozrejme , obdobie trenia je niečo iné ...ale asi som nemal cichlidu, ktorá by nebola v období trenia agresívna. Perlovky mám tri roky a pár bol vybraný prirodzene.


To že mimo dobu tření nemají s jinými rybkami potíže je nesmysl, jsou to dravci, kteří nenechají na pokoji nc co je menší než oni.


Je to potvora žravá!! :-) :-) :-) :-) Zničila mi páreček kančíků perleťových... :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby