Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 23:11:25
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
08/02/2009 v 18:25:25

Zobrazeno: 7093x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 754x
1 2 3 4 5

Český název: Perleťovka sp. Tapajos
Latinský název: Geophagus sp. Tapajos


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jížní Amerika
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 15 °dGH
Agresivita: poměrně mírná ryba
Charakteristika: Ryje do dna a hledá potravu, přičemž vytrhá rostliny. Proto se do akvária můžou dát plovoucí rostliny.Potřebují dostatečnou filtraci vody,protože jsou háklivé na kvalitu vody.Jedná se o málo chován druh ryby,což je škoda,protože se jedná o krásnou akvarijní rybku.Rastou pomalů,dospívají až po létech.Mají rádi neostřený písek u dna,v kterém se mohou přehrabávat.
Rozmnožování: Vytírají se o očistě kameny,nebo kořeny.Kladou jikry na podklad a oba rodiče se o ně pak starají. Jikry žerou normální potravu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Perleťovka sp. Tapajos


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Perleťovka satanova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Perleťovka surinamská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Perleťovka Pindare L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Perleťovka červenopřilbá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby